Ako si správne odlíčiť Halloweensku tvár alebo oči, keď nosíte šošovky?

Tieto rady iste ocenia tí „šošovkári“, ktorí dnes vyrazili na Halloweensku párty. Najmä všetky tie čertice, smrtky a zombies, čo dopriali svojej tvári a očiam trochu (viac) mejkapu. Naniesť ho je malina, ale zbaviť sa ho niekedy nie je vôbec jednoduché. Niektoré farby sú voči vode odolnejšie, iné menej, ale so správnymi tipmi si s nimi hravo poradíte. A nielen na Halloweena.

My ženy máme s odstránením mejkapu predsa len viac praxe, muži už menej. Ale aj nám sa občas šmykne ruka, alebo zabudneme na zásady a výsledkom sú podráždené a/alebo červené oči. Aby ste tomu predišli, zvoľte tento overený postup:

  1. Umyte si ruky mydlom a vysušte ich uterákom, prípadne suchou jednorazovou papierovou utierkou. Uistite sa, že na rukách a prstoch vám nezostali chĺpky z uteráka alebo z utierky.
  2. Ak máte jednorazové šošovky (napr. Biotrue One Day lenses), vyberte si ich z očí a odhoďte do smetného koša. Pokiaľ nosíte kontaktné šošovky s plánovanou výmenou (napríklad Bausch + Lomb, Purevision 2), otvorte si puzdro na kontaktné šošovky a prichystajte si roztok na kontaktné šošovky. Podľa správnosti by ste v puzdre mali mať už nový roztok z rána, ak ho tam nemáte, doplňte ho. Vyberte si kontaktné šošovky pekne jednu po druhej z očí, každú po vybratí dôkladne vyčistite v roztoku (krúživými pohybmi prstom na dlani druhej ruky, prípadne medzi prstami – palcom, ukazovákom a prostredníkom) a vložte do puzdra. Je dôležité dodržať vždy tento postup – najskôr vybrať šošovky z očí, až potom odstrániť mejkap!
  3. Na odstránenie mejkapu alebo farieb z pokožky môžete použiť rôzne kozmetické prípravky a spôsoby. Najjednoduchším je použitie jednorazovej vlhčenej utierky určenej na odličovanie, ktoré sú zväčša vhodné aj na odstránenie vode odolných farieb. Jestvuje niekoľko druhov – napríklad aj na citlivé oči. Druhým, pomerne častým spôsobom je použitie tampónu na odlíčenie a krému či pleťovej vody vhodnej na odlíčenie.
  4. Následne si umyte/prepláchnite tvár vlažnou vodou a osušte.
  5. Podľa potreby použite krém na tvár.

Pri vyberaní šošoviek si dajte pozor na dlhé (umelé) nechty, ktoré zvyknú byť súčasťou niektorých Halloweenskych outfitov. Ideálne je vyzliecť sa z masky a všetkých doplnkov ešte predtým, než sa pustíte do vyberania kontaktných šošoviek z očí. Istota je istota, poškriabanie oka nie je nič príjemné a určite netúžite po tom, aby vám zostala takáto spomienka na Halloween party :)

Do skorého písmenkovania,

Vaša adminka

Napíšte komentár