Ten pocit, keď znova vidíte, je na nezaplatenie!

Možno ste to zažili aj vy, že ste kvôli úrazu, ochoreniu očí, ich zápalu alebo alergii, mali zhoršené videnie. Mne sa to stalo vtedy, keď sa mi zo dňa na deň zlepili oči nepríjemným hnisom. Oči som takmer nevedela otvoriť a keď sa tak už konečne stalo, videla som iba rozmazané fľaky. Bolo to veľmi nepríjemné a diagnóza vtedy znela konjunktivitída. S očami som bola vypísaná a aj odpísaná na celý týždeň, počas ktorého som sa cítila ako stratená. Našťastie, zápal pominul a zrak sa vrátil do normálu. Lenže, stáva sa aj to, že ľudia o zrak prichádzajú natrvalo, prípadne na dlhší čas, teda na niekoľko rokov. Nedávno ma zasiahli dva takéto prípady mužov, ktorým sa navrátil zrak po 20 rokoch. Ich reakcie vás dostanú!

Zrak je našim najdôležitejším zmyslom, keďže prostredníctvom očí vyhodnocujeme okolitý svet. Práve oči ho mapujú na 80%, ostatne percentá pripadajú pre ostatné zmysly. So zmyslami sa úzko spájajú aj emócie, ktorých teraz nebude málo, to mi môžete veriť. Nasledujúce video totiž zachytáva okamih nevidiaceho Daniela, ktorý podstúpil úspešnú transplantáciu rohovky a po 21 rokoch sa mohol opäť pozrieť do očí svojej manželky. To však nebolo všetko! Daniel totiž oslepol v čas, keď spolu s manželkou čakali dcéru, a tú teda nikdy predtým nevidel. O to viac čakal na silný moment, keď už bude môcť konečne otvoriť oči. V príjemnom šoku sa najskôr zmohol len na: „Vauuu!“ a následne svojej dcére láskyplne povedal: „Si krajšia, než ako som si ťa kedy dokázal predstaviť!“

Podobný osud má aj Mark, ktorý nevidel dlhých 20 rokov po tom, čo o zrak prišiel v službách amerického letectva. Len s tým rozdielom, že jemu operácia zrak vrátiť nedokáže, avšak s pomocou špeciálnych elektronických okuliarov si vie zrak prinavrátiť. Jeho dojemná reakcia po ich nasadení nenechala na seba dlho čakať – tento moment si totiž nenechal iba pre seba, ale okuliare si nasadil v prítomnosti svojej rodiny a priateľov. Pocit šťastia ho doslova prevalcoval a počas toho, ako si všetkých prezeral, sa rozplakal.

Priatelia, tento blog má byť akýmsi apelom na nás všetkých, aby sme si viac vážili to, čo do istej miery možno považujeme za samozrejmé. Starajme sa a myslime na naše oči viac, než kedykoľvek predtým, zaslúžia si to!

Do skorého písmenkovania,

Vaša adminka :)

Komentáre sú zamknuté.