Štyri minúty očného kontaktu menia ľuďom život

Hovorí sa, že očný kontakt je dôležitý. Ľudia si totiž vedia na základe neho odčítať mnoho vecí – sympatie, antipatie, smútok, radosť, lásku, zvedavosť… A vtedy je jedno, či nosíte okuliare alebo kontaktné šošovky, pretože niektoré pocity jednoducho neskryjete.

O takýchto pocitoch je aj zaujímavý experiment, ktorý uskutočnila redaktorka New York Times. Zaujímalo ju, čo sa stane, keď necháte dvoch ľudí ticho sedieť a hľadieť si priamo do očí po dobu štyroch minút. A nakrútila o tom aj zaujímavé video. Myslíte si, že si budú oveľa bližší, bez ohľadu na to, či sa poznali, alebo si boli predtým úplne cudzí?

Pre lepšiu predstavu o priebehu a výsledku experimentu sa šesť párov nechalo presvedčiť a experiment vyskúšali sami. Jeden pár sa vôbec nepoznal, ostatné k sebe mali bližšie – od štvrtého rande až po päťdesiatpäťročné manželstvo.

Výsledok je jednoducho dojemný a niektoré vyjadrenia zúčastnených nepotrebujú žiaden komentár: „Neviem si predstaviť, že už ťa nikdy neuvidím,” hovoril muž neznámej žene, pričom ďalší potvrdil svojej partnerke nasledovné: „Uvedomil som si, ako ťa potrebujem.“

A čo vy? Skúsite si spraviť rovnaký experiment doma a dáte nám vedieť, ako to dopadlo? Iste je to zaujímavá skúsenosť, ktorú treba zažiť a sami uvidíte, ako na vás zapôsobí.

Do skorého písmenkovania,

Vaša adminka

Komentáre sú zamknuté.