Vidíte všetko, aj keď máte oči a šošovky?

Predošlý blog bol na vážnejšiu tému, pretože sa týkal bielej palice a nevidiacich, no dnešný blog som sa rozhodla trochu odľahčiť. Ide o to, že aj keď máme oči aj šošovky, niekedy veci, ktoré máme doslova pred nosom, jednoducho nevidíme. Mne sa to stalo práve dnes, keď som sa chystala do práce.

V raňajšej hektike som pobehovala po dome a hľadala tašku na notebook. Pozerala som sa všade – teda na tie osvedčené miesta, kde by tá taška mohla byť. Nebola ale nikde. Ani pod schodmi, ani v obývačke, ani v pracovni. Spomenula som si, že som cez víkend pracovala aj v spálni, tak som vybehla na poschodie, no ani to mi nepomohlo, taška tam nebola. Rozhodla som sa, že dám ešte jedno kolo hľadania a neuveríte – odrazu bola na stoličke pri jedálenskom stole. Akoby tam práve pristala padákom, naozaj nerozumiem, ako som ju tam predtým nemohla vidieť. Sú jednoducho momenty, kedy môžete mať akékoľvek dioptrie alebo aj zdravý zrak, alebo aj tie najlepšie kontaktné šošovky na svete, no nevidíte to, čo hľadáte.

A práve preto som vybrala zopár úryvkov z filmov, ktoré takúto situáciu humorne vystihujú :) to aby som sa necítila taká neschopná len ja :) aj keď je jasné, že tieto „svetlé“ momenty má z času na čas asi každý z nás.

Fantozzi hľadá dôkazy o manželkinej nevere a má ich rovno pred nosom :)

Maléry pána účetního – dôkaz

Zlodej hľadá ružového pantera a odrazu v trezore nájde seba, alebo je to iba rovnaká opica? :)

Ružový panter – vidím seba alebo teba?

Mr. Bean u zubára – je to štvorka vľavo dole, alebo vpravo hore?

Mr. Bean u zubára

No schválne, nehľadali ste aj vy dnes (alebo aspoň za posledný týždeň) niečo a nemohli ste to nájsť? :)

Do skorého písmenkovania,

Vaša adminka :)

P.S. – Zdroj: youtube.com

Komentáre sú zamknuté.