Na roztoku záleží viac, než si myslíte!

Hygiena a kontaktné šošovky, to jednoducho patrí k sebe. Samozrejme, ak sa nebavíme o jednorazových kontaktných šošovkách, o ktoré sa nemusíte nijako špeciálne starať. Ale zrejme viacerí z vás používajú kontaktné šošovky, ktoré si po vybratí z očí čistíte a ukladáte do roztoku a špeciálneho puzdra. A reč je dnes práve o roztokoch…

Aj vy máte svoje zaužívane rituály a značky, ktoré používate a kupujete? Skvelým príkladom je napríklad značka krému, ktorý používate a na iný sa v supermarkete zväčša ani len nepozriete, a tak stále kupujete jeden a ten istý.  A možno iný by bol lepší, no zvyk a ani naše presvedčenie nás akosi nepustia ďalej. Podobne je to aj pri roztoku na šošovky – používate jeden v presvedčení, že vám vyhovuje a meniť ho v zásade nemáte prečo. A preto vám ani nepríde zvláštne, že na vašich šošovkách objavujete čoraz častejšie fľaky a odtlačky vašich prstov. Dávate si námahu, aby tam neboli, no aj tak sa tam objavujú. A tak míňate roztoku viac, viac šošovky čistíte a čakáte, že sa to zlepší. Časom vám to už ani nepríde čudné, že to tak je a beriete to tak, že to tak má byť.

Mňa to ale jedného dňa nahnevalo a povedala som si, že si kúpim iný roztok, že to risknem. Menovať značky nebudem, chcem byť solidárna, ale ten, čo nasledoval, sa mi zdal ešte horší. No nevzdala som sa, skúsila som ďalší a oplatilo sa! Konečne som natrafila na roztok, z ktorého zbytočne veľa neminiem, a ktorý si nevyžaduje také únavné čistenie, ako to bolo pri značke pôvodného roztoku. Je príjemné dávať šošovky večer do puzdra s tým, že ráno nebudete musieť riešiť škvrnu alebo odtlačok, úžasné! Navyše, aj nosenie šošoviek je pohodlnejšie – nemám pocit suchého oka a už si ani poriadne nepamätám, kedy naposledy som použila očné kvapky alebo umelé slzy.

Priatelia, toto je apel na vás všetkých – ak máte pocit, že si vaše oči a šošovky zaslúžia viac, skúste zmeniť roztok, prípadne prejdite na jednorazové šošovky. Či budú bio-inšpirované alebo nie, to už nechám na vaše zváženie :)

Do skorého písmenkovania,

Vaša adminka

Komentáre sú zamknuté.