Dostali ma neuveriteľné fotografie! Tie musíte vidieť!

Počuli ste už o fotografke Alison Jackson? Táto umelkyňa má fantázie na rozdávanie! Každá jej fotografia je príbehom, ktorému môžete a nemusíte uveriť . Väčšina jej záberov je síce fikciou, ale je tak reálnou, že sa na moment zastavíte.

Alison Jackson fotografovala anglickú kráľovnú na WC, speváčku Amy Winehouse s alkoholovým šnorchlom, George Busha s Rubikovu kockou či Angelinu Jolie s Bradom Pittom ako si vyberajú dieťa. Podobizne ostávajú záhadou, ale vyzerajú autenticky až k neuvereniu.

Jej fotografie ukazujú, že zatiaľ čo vidieť znamená veriť, pravda je úplne iný príbeh. K svojej práci Jackson hovorí: „Dotyk podobnosti so skutočnosťou môže byť uveriteľný. Snažím sa upozorniť na psychologický vzťah medzi tým, čo vidíme a čo si môžeme predstaviť. Toto je naša potreba hľadať – náš voyeurizmus – a naša potreba veriť.” Platí však, že takýmto ukazovaním celebrít si môžeme aspoň predstaviť, čo sa u nich deje za zatvorenými dverami. Jej práce vyvolali polemiku, v neposlednom rade preto, že šliape vo veľmi šedej zóne medzi paródiou a realizmom, pričom dôkladne rozoberá opevnené súkromné životy osobností verejného života. A čo si o jej tvorbe myslíte vy?

Do skorého písmenkovania,

Vaša adminka

Komentáre sú zamknuté.