Už viem, prečo sú jednorazové najlepšie!

Reč je samozrejme o kontaktných šošovkách. Nosím ich už pár rokov a jednodenné, resp. jednorazové si kupujem z času na čas, striedam ich s mojimi mesačnými. Keďže jednodenné sú drahšie, dávala som si ich iba vtedy, keď to bolo z môjho pohľadu potrebné. Zvykla som sa presviedčať, že si vystačím aj so svojimi, no nedávne zážitky ma presvedčili, že investícia tohto druhu sa naozaj vyplatí. Zopár úsmevných príhod som si zapísala a vás možno utvrdia v tom, že mám pravdu.

Neviem, či aj vy, ale mňa väčšinou presvedčí to, čo zažijem na vlastnej koži a vidím na vlastné oči. A podobne tomu bolo aj teraz – až som sa jedno poobedie naozaj zamyslela a opýtala sa samú seba, či nie je čas na zmenu aj v šošovkách?

Návšteva u zubára

Kedysi dávno som jedla kuracie stehno s kosťou a nechtiac som zahryzla do kosti tak, že som si vylomila časť zuba. Pár rokov mi plomba držala ako kliešť, no zhruba pred mesiacom mi vypadla. Zubárka mi najskôr preliečila zub vložkou a minulý týždeň som sa k nej vybrala na rekonštrukciu zubu novou plombou. Sadnete si do zubárskeho kresla a premýšľate, čo vám bude robiť, no v tom momente som ani nepomyslela na kontaktné šošovky. Vložka zo zubu nešla von, držala tam ako cement, a tak tam s ňou zubárka dlhšie zápasila. Podbradník na zašpliechanie síce dostanete, no navrhujem, že by mali rozdávať asi aj plastové okuliare, alebo masku na oči! :) . Prvé sekundy som oči samozrejme zabudla zavrieť a asi ani nemusím pokračovať, ako som cez šošovky videla skreslené obrysy celý deň :) . Najhoršie na tom celom bolo, že aj keď som si ich doma vyčistila ako inokedy, drobné mini kvapôčky na nich zostali a ja som sa hnevala sama na seba ako čert. Skončili v koši vďaka mojej chybe, no pravdou je, že pri jednorazových by ma to hnevalo menej, ak nie vôbec.

Zradné šumivé nápoje

V rôznych článkoch v časopisoch alebo na internete sa dočítate o tom, ako si máte dať pozor na laky, spreje a iné rozprašovače, no nikde som nečítala o šumivých nápojoch.  Sú to potvory, ktoré vám môžu „označkovať“ šošovky. Nedávno som pila prípitok šumivého vína a drobné kvapôčky vyprskli na moje šošovky vtedy, keď som si z pohára odpila. Schválne som pohár ešte chvíľu pozorovala, ešte dobrú minútu prskalo víno z pohára von :) . Stalo sa mi to aj pri nealko sýtených nápojoch, tak pri ich pití radšej zavrite oči. Ak by ste náhodou zabudli a budete mať jednodenné šošovky, nemusíte sa tým príliš zaoberať.

Pusa od štvornohého miláčika

Máte psa alebo mačičku? A zbožňujete ho/ju? Potom sa zrejme nebudete čudovať, že tá moja psia potvora sa ku mne túlila až tak, že mi dala veľkú pusu cez oko :) . Psíkom je to jedno, no šošovkám ani moc nie. :) A tak som sa ponáhľala do kúpeľne, aby som si šošovku vybrala, umyla oko, vyčistila šošovku a nasadila si ju na oko naspäť. No aj tak som rozmýšľala, že by v tejto situácii bolo lepšie, keby som mala v očiach jednorazové šošovky.

Ekzém, dermatitída, psoriáza a iné

Je mnoho ľudí (vrátane mňa), ktorý majú nejaký problém s pokožkou alebo kožné ochorenie. Najhoršie je to asi vtedy, ak je koža šupinatá, suchá a potrebuje premastiť. Niekedy nepomôže ani mydlo k tomu, aby ste si mastný film nadobro umyli. A najhoršie je, keď si takými prstami (rukami) potom čistíte aj šošovky – ach, áno, ďakujem za jednorazovky!!! :)

A aké máte vy skúsenosti? Napíšte! :)

Do skorého písmenkovania,

Vaša adminka

Komentáre sú zamknuté.