Tak toto dokáže iba málokto!

Poznáte to – priatelia vás denno-denne zaplavujú rôznymi kuriozitami na Facebooku. Niektoré vás pobavia, iné zarmútia a sú aj také, ktoré vo vás vyvolajú obdiv. To posledné sa mi stalo nedávno, keď som uvidela tohto úžasného človeka, ktorý dokáže maľovať tak, ako asi len málokto.

Mladý čínsky umelec Song Syaonan má výnimočný talent – dokáže totiž nakresliť portrét obomi rukami v rovnakom čase!

Pre mnohých z nás je veľmi ťažké urobiť čo i len rovnú čiaru s tou druhou rukou, ktorou nepíšeme. Songovi Syaonanovi to zjavne žiadny problém nerobí, pretože s obomi rukami dokáže robiť rovnako kvalitnú prácu. A ešte ako perfektne! Je pre mňa absolútne nepochopiteľné a obdivuhodné zároveň, že nekreslí dva rovnaké, ale dva rozdielne portréty súčasne a každý inou rukou. Ide o jednu z kreatívnych techník maľovania portrétov, ktoré sú vášňou mladého umelca. Výsledok jeho neobyčajnej práce si môžete pozrieť v tomto videu:

http://www.youtube.com/watch?v=AnMSt18Ylbk

Čo na to hovoríte? Tiež ste nemohli veriť vlastným očiam? Ja sa čudujem nielen tomu, ako koordinuje pravú a ľavú ruku, ale skvelé musí mať aj oči. Ja by som si dúhovky so zreničkami hľadala asi niekde zabehnuté za viečkami, lebo by som poriadne škúlila :) V každom prípade klobúk dolu pred týmto umelcom, ak video nie je „fake“.

Videli ste aj vy niečo podobne fascinujúce, s čím by ste sa chceli podeliť? Alebo dokážete nebodaj ja vy niečo, čo nie je bežné? Ak áno, pochváľte sa :)

Do skorého písmenkovania,

Vaša adminka

Napíšte komentár