Pohrajte sa s farbou vašich očí

Nad témou dnešného blogu som nemusela dlho premýšľať, keďže ste ma motivovali vy sami. Zaujal vás totiž posledný status na Facebooku, ktorý hovoril o farebných šošovkách. Veď je to také ľudské, že väčšina z nás túži po tom, čo nemá.

Patrí k tomu napríklad aj farba očí, ale farebné šošovky nám to v tomto smere vedia vcelku uľahčiť. Stačí si len vybrať vhodný odtieň… ale ktorý je ten vhodný? Myslíte si, že ako človek s hnedými očami budete vyzerať rovnako dobre aj s modrými? No za pokus to predsa len stojí, nie? Veď napokon ide o to, aby sme upútali niečím novým a zaujímavým. A to sa vám s farebnými šošovkami určite podarí :)

Pokiaľ aj tak váhate nad výberom farby, môžete si to vyskúšať na „nečisto“ na svojej fotografii v počítači. Nebude to síce ako naživo a so šošovkami, no aspoň získate lepšiu predstavu. Stačí, ak si odfotíte svoju tvár alebo detail svojich očí kvalitným fotoaparátom a fotografiu pozmeníte v online photo editore na stránke http://ipiccy.com/. Trvá to len pár minút a vaše oči sa môžu razom zmeniť na ľubovoľnú farbu. Jednotlivé fotografie si potom môžete uložiť a porovnávať medzi sebou – možno práve tak prídete na to, ktorá farba farebných šošoviek by vám svedčala najviac. Je však potrebné poznamenať, že farebné šošovky neprekrývajú vašu pôvodnú farbu dúhovky, ale ju iba zvýraznia danou farbou. Nečakajte teda, že vaše pôvodne hnedé oči budú priezračne modré, no budú mať zaujímavý modrý odtieň. Mne osobne zvedavosť nedala a skúsila som ich – no a musím povedať, že moje modro-šedé dúhovky sa vďaka odtieňu topaz (blue topaz) zmenili na magnetizujúce modré, ktoré si všimli všetci (dokonca aj vrátnik) :)

Jar sa pomaly blíži a možno práve vy si k farebnému jarnému šatníku doladíte zaujímavé farebné šošovky. Hm, čo takto si kúpiť rovno viac odtieňov a meniť ich podľa oblečenia?

Do skorého písmenkovania,

Vaša adminka :)

Komentáre sú zamknuté.