Budú Google Glass ozaj také super?

Iste ste aj vy zaregistrovali správy o tom, že budúci rok prinesie Google jedinečné multifunkčné a multimediálne okuliare svojho druhu. Nespochybňujem skutočnosť, že dokážu zaujímavé veci a ide o technologický zázrak svojho druhu, no niečo negatívne som si predsa len všimla. Keď som prvýkrát videla uvádzacie video a následne aj niekoľko fotografií, zrak sa mi zastavil na ľuďoch, ktorý akoby škúlili jedným okom, pretože horúčkovito sledovali dianie vo svojich okuliaroch.

Preto sa pýtam, budú tieto okuliare ozaj také super? Sme ako ľudia stavaní na duálne vnímanie reality a virtuálneho sveta?

Nehrozí nám nejaký úraz, alebo to nejako neohrozuje našu psychiku, či osobnosť? A sú na to stavané aj naše oči? Som síce laik v tomto smere, ale obávam sa, že ak by som sa celý deň pozerala cez tieto okuliare, asi by sa mi moje oko nepoďakovalo. Sama viem, ako si ich namáham a unavujem už len prácou s počítačom, či sledovaním televízie. Navyše, neviem si predstaviť ľudí, ktorí nosia dioptrické okuliare a zároveň by mali nosiť aj tieto revolučné okuliare. To by už zachránili asi len kontaktné šošovky :)

A čo si o tom všetko myslíte vy? Sú moje obavy prehnané a zbytočné, alebo majú čosi do seba? Budem rada, ak nám napíšete a zareagujete, môžeme rozvíriť poriadnu diskusiu. Na záver prikladám oficiálne video tohto zázraku a vytvorte si vlastný názor – http://www.google.com/glass/start/how-it-feels/.

Do skorého písmenkovania,

Vaša adminka

P.S. A aby som nezabudla –všetkým prajeme ešte pekný veľkonočný pondelok! :)

Napíšte komentár