Zopár rád k farebným šošovkám

Priznám sa, opäť ste ma inšpirovali. Tentokrát mám na mysli poslednú súťaž, ktorú sme mali o farebné šošovky a roztoky Biotrue, keďže si niektorí z vás nevedeli vybrať ten najvhodnejší farebný odtieň pre svoje oči.

Aj keď sa výber farebných šošoviek môže zdať jednoduchý, v mnohých prípadoch je opak pravdou. Takmer každý človek túži po zmene, no keď k nej má prísť, odrazu zaváha. Platí to tak pri novom účese, nových šatách, aute či pri výbere nového mobilného telefónu, počítača a iných „technických radovánkach“. No a pri šošovkách je to v podstate to isté, len v ružovom – aha, alebo skôr v modrom, zelenom a hnedom? :)

Čím viac farieb má človek na výber, tým niekedy horšie :) A možno (by) ste sa aj vy pohrávali s rôznymi možnosťami a chceli (by) ste skúsiť takú farbu, ktorú by si všimol takmer každý. Ak si zmeníte svoje nevýrazné šedé dúhovky za azúrovo modré alebo zelené za hnedé, mohlo by sa to podariť a výsledok by mal byť prirodzený a badateľný. Za zváženie však stoja zmeny z pôvodne tmavšej dúhovky na svetlejšiu či úplne odlišnú farbu, pretože výsledné oči sa nemusia zhodovať s prvotnou predstavou. Pri farebných šošovkách totiž platí, že by ste si mali vyberať taký odtieň, ktorý podčiarkne alebo vyzdvihne prirodzenú farbu vašich očí, vhodné sú aj na prechod zo svetlejších dúhoviek na tmavšie. Treba však počítať s tým, že šošovky nie sú plnofarebné (vo farebnej dúhovke majú aj priesvitné plochy), a tak je výsledný efekt mixom farieb samotnej šošovky a vašej dúhovky. Preto sú aj katalógové obrázky len orientačné, keďže na každom oku sú šošovky unikátne a originálne :) Aby ste sa však vedeli zorientovať, pre istotu prikladám aj dostupné odtiene farebných šošoviek Bausch & Lomb:

Čo sa týka starostlivosti o farebné šošovky, tá je rovnaká ako starostlivosť o klasické šošovky. Ak by ste náhodou potrebovali pomoc aj v tomto smere, tu je link na náš dávnejší blog:    

 http://blog.sosovka.sk/2011/03/ako-si-spravne-ulozit-sosovky/http://blog.sosovka.sk/2011/03/ako-si-spravne-ulozit-sosovky/

Ak by ste ešte čokoľvek potrebovali k tejto téme alebo k iným, dajte mi vedieť. Rada by som napísala o niečom, po čom pátrate alebo vás zaujíma v súvislosti s očami, okuliarmi alebo šošovkami. A budem nesmierne rada, ak nám výhercovia pošlú fotografiu očí bez šošoviek a s farebnými šošovkami, aby sme sa aj my ostatní mohli inšpirovať :)

Do skorého písmenkovania,

Vaša adminka :)

Napíšte komentár