Šošovky pri športe, a teda aj pri hokeji

Darmo, bez ostrého zraku je človek takmer stratený. A preto si mnohí z nás pomáhajú štyrmi očami – a to buď okuliarmi alebo šošovkami. Dnes budú hrať prím práve šošovky, ktoré nám pomáhajú zdolávať bežný život bez problémov.

Nejdem tu vypisovať všetky výhody šošoviek a básniť o nich, no pomôžem si, keď sú úžasné? :) Ale teraz vážne. Keďže začína byť konečne teplejšie počasie a slniečko sa na nás milo usmieva, opäť som mala príležitosť uvedomiť si, ako mi šošovky uľahčujú život. Šoférovanie je jedna z tých činností, kedy si hovorím, že ako dobre, že nosím šošovky. Úplne v pohode si môžem dať slnečné okuliare a kedykoľvek ich zas zložiť bez toho, aby som si to nejako uvedomila. Len na porovnanie, dávnejšie som mala obdobie, kedy som mala dioptrické slnečné okuliare, no s nimi to nebolo také jednoduché a prirodzené.

A to nehovorím o športe. S pribúdajúcim slniečkom to človeka láka do prírody, na korčule, bicykel, zahrať si volejbal, bedminton alebo ísť si zaplávať. Keď už je reč o športe, nedá mi nespomenúť aj hokej v tomto hokejovom ošiali. A ruku na srdce – aj pri tomto športe by boli okuliare viac než na obtiaž. Dokonca si ako hokejový fanúšik nespomínam na žiadneho slovenského hokejistu, ktorý by nosil okuliare. Neviem, či niekto z nich nosí šošovky, ale ak áno, farebné to zrejme nebudú, to by som si pamätala niekoho z jasne modrými, zelenými alebo inými nápadnými očami. Keď si to tak predstavím, mohol by to byť zaujímavý pohľad v mnohých prípadoch :) Ale rovnako zaujímavé by mohlo byť číslo nás všetkých, ktorí sledujeme hokej s klasickými alebo farebnými šošovkami. No schválne, koľko si myslíte, že nás je? :)

Vaša adminka.

Napíšte komentár