Nové šošovky PureVision®2 with High Definition™ Optics umožňujú jasné, ostré videnie

Spoločnosť Bausch + Lomb uvádza na trh nové kontaktné šošovky  PureVision®2 with High Definition™ Optics, poslednú novinku v sortimente šošoviek, ktoré ponúka v Čechách a na Slovensku. Tieto nové mesačné kontaktné šošovky majú znížiť oslnenie a tvorbu svetelných kruhov, no súčasne umožniť vynikajúce videnie.  Sú výsledkom spojenia niekoľkých zlepšení, ktorých cieľom je pomôcť prekonávať problémy, s ktorými sa stretávajú používatelia kontaktných šošoviek, vrátane sférickej aberácie, optického efektu, ktorý môže spôsobiť rozmazané videnie, oslnenie a vznik svetelných kruhov. Výsledkom je šošovka, ktorá umožňuje ostré, jasné videnie aj za zhoršených svetelných podmienok, spolu s mimoriadnym komfortom a priedušnosťou.  

Šošovky PureVision®2 with High Definition™ Optics optimalizujú dizajn, aby znížili sférickú aberáciu v celom rozsahu. Šošovky sú zabalené v jedinečnom roztoku, ktorý poskytuje mimoriadny komfort pri ich vkladaní. Okrem toho zabezpečujú vysokú priepustnosť kyslíka počas nosenia, aby pomohli vyvárať zdravé prostredie pre oči.  PureVision®2 with High Definition™ Optics sú jedny z najtenších šošoviek dostupných na trhu, umožňujú aj veľmi jednoduchú manipuláciu.   

“Prvé reakcie oftalmológov na nové šošovky vychádzajúce z vyhlásení pacientov o skvelom videní a komforte, boli veľmi pozitívne,” povedala Cheryl Donnelly, riaditeľka pre medicínske záležitosti EMEA, Bausch + Lomb Vision Care.  “Aj prieskumy priniesli veľmi pozitívnu spätnú väzbu od spotrebiteľov. 84% ohodnotilo šošovky PureVision2 ako pohodlné pri vkladaní[i], 75% súhlasilo, že umožňujú skvelé videnie,[ii] a 77% súhlasilo, že znižujú oslnenie a vznik svetelných kruhov aj za zhoršených svetelných podmienok2.”

Nedávna štúdia spoločnosti Needs, Symptoms, Incidence, Global Eye Health Trends (NSIGHT) uskutočnená na 3.800 pacientoch s korekciou zraku v siedmich krajinách ukázala, že videnie je najdôležitejším kritériom pri výbere výrobkov súvisiacich s očami.  Z používateľov kontaktných šošoviek, ktorí sa stretli s oslnením alebo vznikom svetelných kruhov, 90 percent vyhlásilo, že majú záujem o roztok, ktorý znižuje oslnenie, zatiaľ čo 89 percent malo záujem o roztok, ktorý znižuje tvorbu svetelných kruhov.  Menej ako 10 percent respondentov vyhlásilo, že má riešenie, ktoré úplne odstraňuje tieto príznaky.  Prieskum uskutočnila nezávislá firma zaoberajúca sa prieskumami trhu Market Probe: Europe.

“Pri návrhu šošoviek PureVision®2 with High Definition™ Optics sme skúmali súčasné životné štýly miliónov pacientov. Tieto životné štýly zahŕňali činnosti, pri ktorých má videnie rozhodujúci význam, vrátane šoférovania v noci, učenia sa v triede a športovania,” povedala pani Georgina Pinnington zo spoločnosti Bausch + Lomb. “Kontaktné šošovky PureVision®2 with High Definition™ Optics sú navrhnuté tak, aby umožňovali ostré, jasné videnie, najmä za zhoršených svetelných podmienok.”


Referencie

[i] Výsledky štúdie šošoviek PureVision®” HD and PureVision® , ktorú uskutočnilo 22 výskumníkov na viacerých miestach. Po prvom dni nosenia šošoviek 264 subjektov vyplnilo elektronický dotazník o účinnosti šošoviek.  

[ii] Výsledky štúdie č. 648, ktorú uskutočnilo 21 výskumníkov na viacerých miestach v máji až júni 2010, počas ktorej 339 osôb, ktoré s súčasnosti nosia Si-Hy, sa zúčastnilo “slepého” 28-dňového testovania šošoviek PureVision®” HD a PureVision®.

Napíšte komentár