Chcete mať elektrizujúci pohľad?

Ak áno, nemusíte si ho nijako zvlášť trénovať a ani nebudete musieť pokúšať prsty v elektrickej zásuvke :) Stačí, ak si do očí dáte farebné šošovky a verte, že pohľady ostatných budete priťahovať ako magnetka. Presvedčila som sa o tom na vlastných očiach a skúsila modré šošovkové zázraky.

Väčšina ľudí neustále túži po zmene. Veď stereotyp je nuda, nie? A okrem toho, nájsť človeka, ktorý je so sebou maximálne spokojný vo všetkých smeroch, je ozaj rarita.  Ja osobne by som na sebe tiež čo-to zmenila (ak by som mala tú možnosť) a priznám sa, že neraz som zatúžila mať oči inej farby, než tie moje modro-šedé nevýrazné lentilky. No aké mi nadelili, také mám – som si hovorila až dovtedy, kým som nepočula o farebných šošovkách. To je cool riešenie!

Keby bol len jeden odtieň na výber, nevymýšľala by som, no ale keď si máte vybrať z toľkých pekných, váhate. Modré, zelené, hnedé? Po dlhšom váhaní som si napokon nechala v optike poradiť a stavila na modré (odtieň Topaz Blue) – Soflens Natural Colors (http://www.sosovka.sk/Default.aspx?CatID=14), ktoré mi zvýraznia moju prirodzenú farbu dúhovky. A výsledok bol ozaj fascinujúci! Dala som si ich rovno do práce a šokovou terapiou vyskúšala, ako budú ľudia reagovať. Dokonca som si zapísala prvé reakcie, aby som vám ich vedela pretlmočiť.

  1. Wow! Vyzeráš ako bábika! :) (kolegyňa)
  2. To máš aké oči? (kolega, ktorý z nich nevedel spustiť zrak)
  3. Jej, vy máte farebné šošovky? (pani v jedálni)
  4. Aj ja chcem zelené! (kamarátka)
  5. Už si ako Bruchala! :) (kamarátka)
  6. Ty brďo, to je že aká modrá? (brat)
  7. Kde si ich kúpila? Aj ja chcem, ale nedioptrické! (kolegyňa)
  8. Nové oči? (kamarát)
  9. Normálne sa ti nemôžem pozerať inde! (kamarát, vtipkár)
  10. Neskutočné! (kolegyňa)

Reakcií bolo ešte pár, ale všetky ich tu písať nebudem :) A moje dojmy? Keď som sa zbadala v zrkadle po nasadení oboch šošoviek, pripadala som si ako iný človek. Je zvláštne a ani som si to dovtedy neuvedomila, že mi moje oči prirástli nielen k srdcu, ale aj k môjmu výzoru. Bola to zmena, ktorá sa výrazne podpísala na mojej vizáži. Nové modré veľké očiská pútali nielen moju pozornosť zakaždým, keď som sa zbadala v zrkadle, ale priťahovala aj zvedavé pohľady okolia. Normálne som spôsobila malý rozruch okolo mojich farebných lentiliek a vcelku som si to užívala. Veď posúďte sami, odfotila som si ich (aj keď iba mobilom) na porovnanie a ten rozdiel zbadáte už v prvom okamihu :)

Napíšte komentár