Najčastejšie otázky o farebných šošovkách (Časť 1.)

Farebné šošovky sú trendom už niekoľko rokov a stále viac ľudí prepadá fenoménu zmeny imidžu prostredníctvom zmeny farby očí. Pre niektorých je to splnenie si sna o iných očiach aspoň na deň z času na čas, pre iných je to čisto imidžová záležitosť, ktorou chcú zaujať okolie. Každopádne, so stúpajúcim počtom nositeľov farebných šošoviek stúpa aj záujem o ne a s tým sa vždy vynárajú rôzne otázky a mýty. Tu nájdete odpovede na prvú sériu otázok:

Zmenia farebné šošovky aj farbu videnia?

  • Farebné šošovky nie sú náhradou „ružových okuliarov“. Stred je číry, takže ak si vyberiete ľubovoľný odtieň, budete vidieť svet stále v rovnakých farbách

Môže farebné šošovky nosiť každý?

  • Farebné šošovky sa vyrábajú dioptrické aj bez dioptrie a vo viacerých zakriveniach, takže vyhovujú väčšine ľudí. Pokiaľ však trpíte výrazným astigmatizmom, nepravidelným zakrivením rohovky, je možné, že vám šošovky sedieť nebudú.

U nás sú na trhu dva druhy farebných šošoviek, a to:

  • Krycie, ktoré menia farbu i tých najtmavších očí.
  • Tónovacie, ktoré zľahka zvýraznia farbu vašich očí, alebo prekryjú len veľmi svetlé dúhovky.

Ako si vybrať farbu?

  • Najprv sa musíte rozhodnúť, či chcete prirodzenú farbu očí len zvýrazniť, alebo ju úplne zmeniť. Pre zvýraznenie voľte odtieň zodpovedajúci farbe vašich očí, pri zásadnej zmene si môžete vybrať z rozsiahlej škály farieb. Niektoré  druhy šošoviek sú vhodnejšie pre svetlejšie, iné pre tmavšie oči, niektoré farby sa viac hodia k odtieňu vašich vlasov a pokožky. Nezabúdajte, že výsledná farba bude závisieť od pôvodnej farby vašich očí.

Patria aj farebné kontaktné šošovky  Bausch & Lomb do systému plánovanej výmeny?

  • Program plánovanej výmeny kontaktných šošoviek je veľmi uznávaný, pretože zohráva dôležitú úlohu pre zdravie očí, komfort pacienta a v neposlednej rade aj jeho spokojnosť. Baush & Lomb sa stala prvou svetovou spoločnosťou, ktorá zaviedla tento revolučný systém plánovanej výmeny a volal sa Fresh Vision. Soflens Colors patria do portfólia mäkkých kozmetických kontaktných šošoviek s 3 mesačnou plánovanou výmenou.

Z akej farebnej škály je možné si vybrať?

  • V očných optikách a u očných lekárov nájdete Soflens Natural Colors v rôznych odtieňoch modrej, zelenej, fialovej, šedej a orieškovo-hnedej. Farebné šošovky nielen zvýraznia krásu vašej pôvodnej farby, ale aj prekryjú vašu pôvodnú farbu a úplne ju zmenia. Veľmi závisí od farby dúhovky. Nikdy sa nedá predpovedať, aká kombinácia vznikne, pretože ako sme spomínali, každé oko je úplne odlišné.

Komentáre (1)

Dobrý deň,chcela by som sa spýtať či sa nieco stane ak by som náhodou zaspala so sosovkami na ociach ak ide o nedioptricke krycie sosovky.dakujem

Napíšte komentár