Partner na 30 dní a 29 nocí

Zaneprázdnení ľudia, medzi ktorých sa radím aj ja sám, by mali vedieť, aké kontaktné šošovky sú pre nich najvhodnejšie, aby ich starostlivosť o ne nezaťažovala. Kontaktné šošovky Soflens 66 je napríklad možné občas pri svojich cestách, na dovolenke, počas predĺženého víkendu nechať nasadené aj na noc. Tieto šošovky je však potrebné vymeniť po mesiaci za nový pár a na noc dávať do roztoku. Pohodlnejší variant, nad ktorým som uvažoval, sú kontaktné šošovky Optima, pri ktorých je výmena nutná až po 3 mesiacoch. Keďže som ale pohodlný a večne časovo zaneprázdnený, rozhodol som sa pre kontaktné šošovky určené pre najnáročnejších. Kontaktné šošovky Pure Vision majú jednu obrovskú výhodu, a to je, že ich celý mesiac netreba vyberať z oka a ani špeciálne ošetrovať. Po 30 dňoch ich jednoducho vyhodím do koša a vložím si do očí nový pár.

Nedalo mi zistiť si na internete ešte pred samotnou kúpou nejaké zákulisné informácie. Revolučné kontaktné šošovky na predĺžené nosenie prvýkrát predstavila firma Bausch&Lomb v roku 1998 na sympóziu v Prahe. Netuším, kde som bol doteraz, že som si ich nevšimol. Vďaka kombinácii silikón – hydrogelového materiálu sa dá šošovka používať non-stop 30 dní a 29 nocí, potom sa vyberie, zahodí a nasadí nová. Vďaka nej vidíte ostro 24 hodín denne, čo ja osobne oceňujem každé ráno, pretože už nemusím podstupovať často krát až bolestné hľadanie dverí do kúpeľne. Pure Vision si nasadím prvý deň v mesiaci a posledný deň  po zazvonení pripomienky si ich vyberiem z oka a zahodím, čím odpadá nielen pravidelná každodenná manipulácia, ale aj ošetrovanie kontaktných šošoviek vo fyziologickom roztoku. Nosenie takejto šošovky si nevyžaduje žiadnu starostlivosť,  

Samozrejme, ako pri každom type kontaktných šošoviek, je treba dbať na rady optometristu a na hygienu pri manipulácii s okom. Preto sa pri každej väčšej zmene radšej idem poradiť so svojim lekárom, ktorý vie, čo je pre moje oči najlepšie.

Komentáre (2)

fuuha, to by mohlo byt super, len je to skor vhodne pre panov, pretoze co s malovanim, make-upom a odmalovavanim, a tiez s kupanim a chlorom?

huuha, je to super a su aj pre zeny, ja sa malujem kazdy den, vecer si odlicim tvar a samozrejme aj oci uplne bez problemov, super komfort nevyberat sosovky kazdy den, aj ja nosim sosovky PureVision uz stvrty rok a som s nimi spokojna,nosim ich mesiac a potom vyhodim, doporucujem vsetkym…..

Napíšte komentár